פנקסי חשבוניות וקבלות

ישנם 3 מסמכים רשמיים הניתנים בעת ביצוע פעולה- חשבונית עסקה, קבלה וחשבונית מס. הקבלה היא אישור התשלום, חשבונית העסקה היא פירוט התהליך וההסכמות בין 2 הצדדים וחשבונית מס היא בעצם מסמך שמפרט את העיסקה שעושה בעל העסק עם הלקוח על מנת לשמש לצרכי מס. היא מציינת את פירוט העיסקה, ואת המע"מ שנלקח בה על מנת לחייבו ולהתחשבן עם רשות המיסים. באופן רשמי החשבונית מציינת את פרטי העסקה או השירות שניתן באופן חד פעמי או רב פעמי. ישנו הבדל בין סוגים שונים של עסקים לצרכי הנפקת חשבוניות מס.

עוסק פטור

עוסק פטור מחוייב בסוף כל עסקה לתת ללקוח חשבונית עסקה וקבלה, אך אסור לו לתת חשבונית מס- משום שהוא איננו מחוייב במיסים. לפיכך אין הוא רשאי לזיכויים או התחשבנויות עם רשות המיסים על סמך החשבוניות ואין בסמכותו להנפיק ללקוחותיו ממך זה.

עוסק מורשה

עוסק מורשה מחוייב לתת ללקוחותיו בסיום כל עסקה מלבד חשבונית העסקה והקבלה גם חשבונית מס.  הוא מחוייב בזאת בכל עסקה עם לקוח. בנוסף, באפשרותו להתחשבן עם רשות המיסים בקיזוז של המע"מ המצויין בחשבונותיו עם המע"מ ששילם על חומרי הגלם שלו. המועד שבו צריך להוציא את חשבוניות המס משתנה מעסק לעסק לפי נתונים שונים הקשורים לאופן פעולתו, היקפו וכו'. יש לעסק 14 יום להוציא את חשבוניות המס מרגע ביצוע העסקה.

על פי חוק בעל עסק רשאי להוציא חשבונית מס במקום חשבונית עסקה בכל פעולה, והלקוח יכול לדרוש מבעל העסק שינפיק לו חשבונית מס במקום בכל פעולה. יש לזה משמעות בעבור בעל העסק משום שחשבונית עסקה אינה נכללת בחישוב המס, בעוד שחשבונית מס הינה נכללת החיוב המס הקרוב ביותר למועד הוצאתה.

ישנה אפשרות גם להוציא מסמך שהינו גם חשבונית מס וגם קבלה. קבלה ניתן להוציא רק כאשר בוצע התשלום, ולכן ניתן להוציא זאת רק כאשר התשלום בוצע באופן מיידי. במקרה כזה נדרש העסק להוציא את חשבונית המס/ קבלה באופן מיידי ואין לו את טווח 14 הימים שישנו בד"כ על פי חוק על מנת להנפיק חשבונית מס.

אופני הנפקת חשבוניות מס

ישנה אפשרות להנפיק חשבוניות מס באופן יידני. במקרה כזה בעל העסק מדפיס בבית דפוס חשבוניות. יש לעשות 2 עותקים לכל חשבונית- אחד הניתן ללקוח עליו ייכתב "מקור", ואחד ששומר בעל העסק לשם הדיווח עליו ייכתב "העתק". במקרים רבים בעלי עסקים נעזרים בשירותי הנהלת חשבונות ולשם כך מנפיקים עותק שלישי שנמסר להם. אין אפשרות להדפיס את הפנק באופן עצמאי אלא רק על ידי בית דפוס או תוכנה מורשית.

אפשרות נוספת שפותחה בשנים האחרונות היא של הנפקת חשבוניות מס באופן דיגיטלי. החשבונית מיוצרת באמצעות האינטרנט ומסופקת באופן מידי גם ללקוח וגם לבעל העסק. ישנם עסקים שמעדיפים זאת היום בשל המעבר לדיגיטציה של העסק וגם מטעמים שונים של שמירה על איכות הסביבה.

 

מוצרים נוספים

  • הגיעו לקהלים גדולים במרחב הציבורי, תוך זמן קצר

  • ודאו שהלוגו ופרטי הקשר נשארים מול עיני הלקוחות

  • ודאו שהלקוחות רואים אתכם מרחוק, גם באירועי חוץ

כתבות נוספות

הדפסה איכותית ברמה הגבוהה ביותר

בקרת איכות

אנשי המקצוע מוודאים
תוצאות מדויקות

שירות לקוחות אדיב ומקצועי עבורכם

שירות מקצועי

מומחי הדפוס מספקים
ייעוץ ומענה זמין

קטלוג מוצרים מגוון תחת קורת גג אחת

מבחר רחב

קטלוג מוצרים מגוון
תחת קורת גג אחת

משלוח מהיר

לו״ז ושילוח

עמידה בזמנים ואספקה
עד לפתח העסק

צריכים ייעוץ? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

צריכים ייעוץ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.